Ontdekdozen voor mondiaal leren
Op woensdag 26 november organiseert Studio Globo in Genk (Bokrijk) een vormingsnamiddag over de mogelijke toepassingen van 'ontdekdozen' bij mondiaal leren. Kenmerkend bij die methodiek is de grote betrokkenheid van leerlingen. We tonen hoe leerlingen langs die weg kunnen kennismaken met het dagelijkse leven in een ver land.
Inhoud
1. Uitleg over het gebruik van ‘ontdekdozen' in de derde graad. Deze methodiek past binnen het ervaringsgericht leren.
2. Concrete toepassing in de klas:
- Hoe maak je zelf een ontdekdoos over een mondiaal thema?
- Met welke criteria moet je rekening houden?
3. Uitgewerkte mondiale ontdekdozen:
We gebruiken de Filippijnenkoffer van Studio Globo als illustratie. Deze koffer bevat tal van Filippijnse voorwerpen en verhalen. In de koffer zitten 5 ontdekdozen. Elk van deze ontdekdozen bevat voorwerpen en foto's uit het dagelijkse leven van een kind in de Filippijnen. Bovendien verkent elke ontdekdoos ook een Filippijns voedingsmiddel (banaan, rijst, kokos, suikerriet, vis).
4. Aan de slag:
Neem de Filippijnenkoffer een week mee naar jouw klas (in de prijs inbegrepen). Je mag zelf beslissen welke week je de koffer uitleent.
Voor wie?
Leerkrachten van de derde graad lager onderwijs
Kostprijs
21 euro voor de vorming en uitleen van de Filippijnenkoffer voor de periode van 1 week
Waar?
Bij Studio Globo Genk
Domein Bokrijk in de Wereldzaal (gelegen op het Wereldplein)
Wanneer?
Woensdag 26 november 2008 van 13.30u tot 16.30u
Inschrijven
voor 19 november 2008 op genk@studioglobo.be of telefonisch op het nummer 011 26 54 20
